Kolana elektroniczne

Plie_2.0_grójec_3.0_staw_elektroniczny_wigo_warszawa_kolano_protezowe_przegub_proteza_uda_nogi_protezownia_protetyk_lublin_konstancin — kopiaKolano Elektronieczne Plie 2.0 – 3.0 

PLIE  – kolano z ultra szybkim mikroprocesorem

Pile jest to staw kolanowy dedykowany dla amputowanych o zróżnicowanym stopniu aktywności. Jeśli na co dzień poruszasz się w normalnym tempie a niekiedy sytuacje życiowe zmuszają cię do przejścia na wyższy poziom aktywności bądź od czasu do czasu masz ochotę uprawiać sport nie myśląc o tym jak zachowa się twoje kolano, Plie może być tym czego szukasz.

Czas reakcji na zmiany charakterystyki chodu – kolano elektroniczne Plie  charakteryzuje błyskawiczna reakcja na zmianę prędkości chodu. Czas reakcji mikroprocesora na zmiany parametrów chodu użytkownika wynosi 10 milisekund, jest to czas krótszy niż mrugnięcie ludzkiego oka. Wydajny mikroprocesor steruje mechanizmami kolana reagując na każdą zmianę prędkości chodu.

Brak ograniczeń – możliwość zamoczenia kolana na głębokość 1 metra oraz czas 30 minut. Umożliwia zabawę nad morzem czy kąpiel pod prysznicem.

Bezpieczeństwo – dzięki specjalnym czujnikom Plie zabezpiecza również amputowanego przed niekontrolowanym upadkiem. Kolano daje psychiczny komfort zwalniając użytkownika w czasie fazy podporu z ciągłego myślenia czy kolano aby na pewno znajduje się w pozycji która je zablokuje.

Przemyślana „lekka” konstrukcjaprojektanci Freedom Innovations umiejscowili wysoko środek ciężkości kolana, co znacznie zmniejsza odczucie wagi stawu. Zmniejszając tym samym wydatek energetyczny i pozwalając na pokonywanie większych odległości

Kompatybilność z większością stóp protezowych – do kolana możemy zastosować wiele stóp protezowych z włókna węglowego, w zależności od tego czy potrzebujesz chodzić po górach, jeździć na rowerze, grać w piłkę siatkową itp.

 • Polecamy dla aktywności: 3-4
 • Maksymalna waga użytkownika: 125 kg
 • Kąt zgięcia kolana: 125 stopni
 • Rodzaj mechanizmu: hydrauliczny-monocentryczny, zarządzany mikroprocesorem

Jako pierwsi w Polsce zastosowaliśmy staw kolanowy Plie już w 2013 roku.


3e80_otto_bock_3r80_warszawa_kolano_protezowe_przegub_proteza_uda_nogi_protezownia_protetyk_lublin_konstancinStaw 3E80 został zaprojektowany na bazie sprawdzonego stawu 3R80. Technologia hydrauliki rotacyjnej zastosowana w obydwu stawach stwarza możliwości dla dynamicznego oraz bezpiecznego chodu. Mikroprocesor bada w czasie rzeczywistym prędkość chodu oraz położenie protezy względem otoczenia zarządzając odpowiednio rodzajem pracy oraz ustawieniami kolana. Użytkownik jest zabezpieczany przez inteligentny staw w każdej sekundzie chodu minimalizując tym samym ryzyko upadku. Staw 3E80 jest odporny na zachlapanie wodą oraz posiada kilka funkcji ustawienia, w tym tryb rowerowy.
Doskonale sprawdza się podczas chodzenia po nierównym terenie, pokonywaniu schodów, wchodzenia pod górę, schodzenia w dół czy też siadania na krześle.

 • Polecamy dla aktywności: 3-4
 • Maksymalna waga użytkownika: 125 kg
 • Rodzaj mechanizmu: elektroniczny-hydrauliczny

Rheo_otto_bock_3r80_warszawa_kolano_protezowe_przegub_proteza_uda_nogi_protezownia_protetyk_lublin_konstancinPrzegub sterowany elektronicznie, działanie kolana zostało oparte na najnowszych osiągnięciach naukowców, którzy stworzyli oprogramowanie, dzięki któremu kolano Rheo dopasowuje swoje właściwości do chodu pacjenta w czasie rzeczywistym. Procesor oraz czujniki zamontowane w kolanie wykorzystują specjalny płyn, który reaguje na pole magnetyczne, ono zaś reguluje jego gęstość zmieniając tym samym parametry kolana. Co ciekawe, możliwe jest też ręczne ustawienie kolana za pomocą palmptopa, który łączy się rozpowszechnionym w komórkach systemem bleutooth. Kolano myśli za użytkownika protezy. Samo zmienia swoje właściwości w stosunku do prędkości chodu.

 • Polecamy dla aktywności: 2-3
 • Maksymalna waga użytkownika: 136 kg
 • Rodzaj mechanizmu: elektroniczny-płyn magnetyczny

 


 

Ile kosztuje kolano elektroniczne?

 • 70-90000 zł | kolana elektroniczne wspomagające bezpieczeństwo
 • 130000 zł | kolana elektroniczne bezpieczne z dodatkowym bezpieczeństwem w czasie rzeczywistym
 • 130000 zł i więcej | kolana elektroniczne zaawansowane