Nasze realizacje

W tym miejscu będziemy publikować wykonane przez nas protezy kończyn dolnych. Wierzymy, że widok sprawnie poruszających się użytkowników PROTEZ ,czyli owoc  dokładności i rzetelności naszej PRACY – będzie dla wielu amputowanych osób dobrą formą podbudowania!

Filmy nagrywamy bez pokrycia kosmetycznego, żeby pokazać pracę elementów protez oraz dobrze wykonanego leja przez naszych specjalistów (najważniejszy element w protezie nogi).
Część z naszych pacjentów przedstawionych poniżej stawiało swoje pierwsze kroki.
W miarę możliwości postaramy się uploadować filmy, pokazujące poprawę w jakości chodu naszych podopiecznych.


Życzymy udanej lektury.
Zespół Ortotyka


Designerska, aktywna proteza Uda, którą zbudowaliśmy na niemieckich oraz szwedzkich komponentach.

Proteza, którą wykonaliśmy dla Pani Julii umożliwia naszej podopiecznej nadążanie za trybem nastoletniego życia, edukację oraz uświadamianie innym, że można odnaleźć się w każdej sytuacji.


Proteza Podudzia, którą wykonaliśmy z pomocą programu „Aktywny Samorząd”.

Pan Damian chciał wrócić po wypadku do pełnej aktywności. Na wykonanie profesjonalnej protezy przyjechał do nas z województwa Łudzkiego. Odpowiedni projekt oraz wykonanie pozwoliły na powrót do pracy oraz rekreacyjne uprawianie sportu.


Proteza Udowa z zawieszeniem na Pas – pierwsze kroki 73 letniego pacjenta.


Proteza Podudzia – lej diagnostyczny Ortotyka, prezentacja zakładania oraz stopy z włókien węglowych.


Prezentacja protez kończyn dolnych, wykonanych na bazie komponentów światowych producentów Ossur, Otto bock, Freedom Innovations, Alps,  Streifeneder, Colege Park.


Pierwsze kroki w naszym leju FITVACUUM z kolanem Total Knee. Wykonana „gdzieś” proteza tymczasowa (wymysł z lat 40′) zostawiła u pacjenta ślady w postaci obtarć oraz chodu „koszonego” (szeroki rozstaw). Pacjent poproszony o korektę chodu w czasie 0:57.


Kolejna proteza udowa z naszym lejem podciśnieniowym FITVACUUM oraz kolanem 3r78.


Proteza aktywna umożliwiająca grę w koszykówkę.


Proteza z wodoszczelnym przegubem hydraulicznym, umożliwiająca brodzenie w wodzie, jazdę na rowerze oraz wiele innych czynności.


W celu solidnego wykonania protezy przybywają do nas pacjenci z całej Polski. To dla nas bardzo miły fakt. Dziękujemy za zaufanie.