ZAWIESZENIE PROTEZY UDA-PODUDZIA

zawieszenie protezy_proteza_nogi_protezownia_warszawa_najlepsza_dobra_krasnystaw_lublin_cena

SYSTEMY ZAWIESZEŃ W NASZEJ PRACOWNI:
Poniżej przedstawiamy wybrane rodzaje zawieszeń protezy nogi. Dobór odpowiedniego zawieszenia odbywa się po konsultacji i badaniu przeprowadzonych przez naszego specjalistę. Warto zapoznać się z poniższą lekturą ponieważ bez dobrego zawieszenia, ciężko będzie nam korzystać zarówno z protezy refundowanej przez NFZ jak również z protezy nogi zaawansowanej technologicznie.


różne_silikon_komfortowy_wygodny_lej_protezy_nogi

Najbardziej popularnym zawieszeniem protezy nogi – uda lub podudzia , jest system silikonowy. Lejek w postaci silikonu rozrolowujemy na kikucie. Konsystencja materiału sprawia, że przylepia się on do naszego ciała, natomiast na zewnętrznej części możemy zastosować odpowiednie elementy zawieszenia.


System zawieszenia protezy nogi PIN

Zamontowany na zewnętrznej części silikonu  trzpień (2), wchodzi i zakleszcza się w gnieździe leja protezy (1), poniżej którego znajduje się zamek zapadkowy (3). Tym samym wytwarza się pewne zawieszenie protezy nogi.

 

Zwolnienie zamka następuje po naciśnięciu przycisku, który zwykle montujemy po wewnętrznej stronie leja, nie muszę chyba dodawać iż jest to czynność dziecinnie prosta (fot. po prawej stronie).
PIN jest jednym z popularniejszych zawieszeń, które stosujemy, niesie on ze sobą kilka zalet niestety również kilka wad o których należy wspomnieć na konsultacji protetycznej . Zapraszamy.

Poniższy Film przedstawia protezę z zastosowaniem systemu (proteza w formie roboczej).

 


System zawieszenia protezy nogi  POMPA

 

System AP16 – w gnieździe leja montujemy pompę, która odprowadza powietrze z wnętrza kielicha protezowego._28994_dsc_3072_169_4c_wb_1_1_teaser_fallback

Pompa uaktywnia się przy każdym kroku, wykorzystując ruch tłokowy kikuta (góra dół) w leju. W tłoku pompy instalujmy magnesy, które wraz z metalowycm końcem zamontowanym na leju silikonowym tworzą dodatkowe zawieszenie magnetyczno-mechaniczne.

Dzięki aktywnemu podciśnieniu uzyskujemy niedostępny w innych systemach bardzo dobry kontakt kikuta z protezą.

 

Zalety:

  • komfort znany dla każdego lejka silikonowego
  • doskonałe zespolenie kikuta z lejem protezowym w każdym momencie chodu
  • łatwość zakładania protezy.

Niewątpliwie system aktywnego podciśnienia znajduje się na wysokim szczeblu drabiny protez aktywnych podudzia w naszej protezowni.


System zawieszenia protezy nogi  MEMBRANA

Kolejnym systemem który oferujemy jest system membranowy stosujemy go zarówno do protez uda jak i protez podudzia.

Zasada działania:
Na części silikonu występuje membrana, która pełni rolę tłoka. Membrana wypychając powietrze z dystalnej części leja (przez wentyl) wytwarza w protezie podciśnienie. Zaletą tego systemu jest zawieszenie protezy na dużej powierzchni kikuta oraz zminimalizowane ruchy rotacyjne i tłokowe w leju. Użytkowanie systemu mogą państwo obejrzeć w dziale NASZE REALIZACJE.

Na zdjęciu system do protezy podudzia z dodatkową pompką wysysającą powietrze. Dynamic Vacuum System


System zawieszenia protezy nogi  –  Lej Ortotyka Fitvaccum

 

Lej w systemie fitvaccum –  jest jednym z najlepszych rozwiązań w zakresie protezowania przy amputacji na poziomie uda.

Miara gipsowa protezy uda
Miara gipsowa protezy uda

Na podstawie zebranych pomiarów centymetrowych kikuta oraz odlewu gipsowego wykonujemy przeźroczysty lej termoplastyczny. Lej zakładany jest na gołą skórę za pomocą specjalnego wciągacza.

 Po wprowadzeniu kikuta do leja protezy nogi, zakładany jest wentyl protezowy jednokierunkowy, który umożliwia wyprowadzenie resztek powietrza z leja. Poprzez idealne dopasowanie leja do kikuta oraz szczelne zamknięcie dostępu powietrza w leju wytwarza się podciśnienie. Mówiąc obrazowo lej „zasysa się do kikuta” wytwarzając bardzo dobre zawieszenie protezy, które wykorzystuje każdy cm kikuta. Takie zastosowanie sprawia, że w leju protezy nogi nie mamy żadnych dodatkowychorfitrans-stiff-280x280-c-default produktów typu silikon. Trzymanie się leja na całej powierzchni skóry kikuta sprawia, że proteza wydaje się dużo lżejsza niż jest to w rzeczywistości.

Do wykonania protezy kończyny dolnej z powyższym lejem muszą być spełnione pewne warunki takie jak: odpowiednia długość kikuta, konsystencja tkanek, zakończenie kikuta mięśniem, odpowiedni kształt kikuta.

Na poniższym filmie, pierwsze kroki pacjenta na naszym leju OFV.


Lej z włókien węglowych w protezie nogi – lekki i wtytrzymałyLej węglowy

Każdy system mocowania protez kończyn można zastosować w leju z włókien węglowych, niezależnie czy jest to proteza uda czy podudzia. Lej węglowy niesie ze sobą zalety w postaci wytrzymałości, którą daje struktura oraz ułożenie włókien węglowych objętych laminatem z żywicy. Dzięki wytrzymałości znajduje zastosowanie u osób wymagających i bardzo aktywnych. Będą to np. sportowcy, osoby posiadające pracę podczas której przenoszą ciężkie przedmioty. Oprócz wytrzymałości włókno węglowe niesie ze sobą lekkość konstrukcji, więc leje węglowe są również relatywnie lekkie. Dodatkowym atutem dla wielu osób będzie na pewno też sam wygląd leja węglowego gdyż jest bardzo designerski i estetyczny w swoim wyrazie.



 Otto Bock, Konstancin, Warszawa, Grójec, proteza nogi,  protezy kończyn, cena protezy nogi, proteza tymczasowa, wstępna, Legionowo, Szaserów, Szpital

Posiadamy w ofercie więcej ciekawych rozwiązań.

Po dodatkowe informacje zapraszamy na konsultacje.