Program Aktywny Samorząd

Dofinansowanie prostheticsprotez wysokiej klasy. W ramach programu Aktywny Samorząd można uzyskać dofinansowanie do 33 500 zł!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie/PFRON oraz Warszawska Protezownia Ortotyka jako realizator programu zapraszają osoby po amputacji do udziału w programie „Aktywny Samorząd”.

Program „Aktywny Samorząd” to ważny krok w kierunku wydajniejszej polityki społecznej wobec osób amputowanych. Głównym celem programu jest zmniejszenie lub wyeliminowanie barier ograniczających uczestnictwo osób po amputacji w życiu społecznym, zawodowym i dostępie do edukacji. W programie finansowane są protezy kończyn dolnych oraz górnych.

Maksymalna kwota dofinansowania – przy amputacji:

  • na poziomie ręki 12 000 zł
  • na poziomie przedramienia 26 000 zł 
  • ramienia lub wyłuszczenie w stawie barkowym 30 000 zł 
  • na poziomie stopy lub podudzia 18 000 zł 
  • na poziomie uda 25 000 zł
  • na poziomie biodra 30 000 zł

    Do każdej kwoty należy doliczyć dofinansowanie NFZ, które również może posłużyć jako wkład własny


Refundacja kosztów dojazdu na spotkanie z ekspertem PFRON – nie więcej niż 200 zł

Jak skorzystać z programu Aktywny samorząd i uzyskać dofinansowanie do protezy?

Najlepiej skontaktować się z naszym specjalistą i umówić spotkanie (22 615-70-02).

Aby starać się o dofinansowanie PFRON i wziąć udział w programie aktywny samorząd, należy złożyć wniosek wraz z kompletem dokumentów w odpowiednim (najczęściej najbliżej miejsca zamieszkania) oddziale PFRON.

Jakie dokumenty i do kiedy należy złożyć ?

To zależy od oddziału ale zwykle są to dokumenty, które mamy w domu oraz dodatkowo specyfikacje protezy, którą dostaną Państwo od nas. O wszystkim dowiedzą się Państwo przy rozmowie z naszym specjalistą, ponieważ w każdym rejonie Polski wygląda to trochę inaczej.

Jeśli chodzi o termin składania wniosków o dofinansowanie protezy nogi na program Aktywny samorząd, jest to ustawowo koniec sierpnia, natomiast niektóre oddziały rozdzielają finanse dwuetapowo i pierwszy termin jest w połowie roku. O wszystkich terminach dowiedzą się Państwo od specjalisty.

WAŻNE

Bardzo istotne jest aby jak najszybciej zgłosić się do naszej pracowni i zacząć procedurę, ponieważ czasami zdarza się, że jeden z dokumentów muszą Państwo wyrobić (może to trwać kilka miesięcy) i zwyczajnie przekroczy to termin składania wniosków.

maxresdefault

Adresat programu –  adresatem programu Aktywny samorząd jest osoba amputowana w wieku aktywności zawodowej (do 60-65 lat i więcej gdy wciąż pracuje) po amputacji kończyn/y, wobec której został orzeczony stopień niepełnosprawności, a ekspert PFRON potwierdził stabilność procesu chorobowego oraz rokowania uzyskania zdolności do pracy/nauki/aktywności w wyniku wsparcia udzielonego w programie. W przypadku osób w wieku emerytalnym wymagane jest zatrudnienie.

Dziś w roku 2020 mamy przełom, ponieważ kwota funduszu opiewa na ponad 180 mln zł. Jest to rekordowa suma środków. Większa ilość środków oznacza łatwiejszy dostęp dla większej ilości potrzebujących. W skrócie o dofinansowanie będzie łatwiej z czego również się bardzo cieszymy, bo potrzebujących nie brakuje.

WYKAZ OŚRODKÓW PCPR DLA POSZCZEGÓLNYCH WOJEWÓDZTW

Zapraszamy główną stronę naszej pracowni ORTOTYKA.pl

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.

W protezie nogi finansowanej w programie Aktywny samorząd najczęściej stosujemy komponenty takie jak:

Stopy z włókien węglowych

ossur_asure_vari_flex_EVO_ortocentrum_warszawa_stopa_protezowa_przegub_proteza_uda_nogi_protezownia_protetyk_lublin_konstancin_ortotyka_cena

Lekka i dynamiczna struktura stóp z włókien węglowych,
zwrot energii podczas chodu dzięki lepko sprężystości !

           

Linery – lejki silikonowe

Indywidualny lej silikonowy, maksymalne dopasowanie do twoich kształtów, pełna ochrona powłoki skórnej!

Indywidualny lej silikonowy, maksymalne dopasowanie do twoich kształtów, pełna ochrona powłoki skórnej!

Kolana protezowe

Bezpieczne, funkcjonalne i szbkie konstrukcje wieloosiowych kolan w protezie nogi!